Zmenšit velikost písma   Zvětšit velikost písma

Zábava


Nahrávání obsahu na internet - autorské právo

V době digitální éry nahráváme na internet stále větší množství obsahu – fotek, videí, článků… a sdílíme tak obsah s dalšími lidmi na populárních sítích jako jsou Facebook, Twitter či YouTube. Před samotným sdílením je ale dobré si uvědomit, zda neporušujeme autorské právo. Následující článek přináší základní informace o tom, jak bezpečně sdílet obsah na internetu.

celý článek

 


TV a rádia online

Přes internet lze sledovat stovky televizních kanálů i poslouchat obrovské množství rozhlasových stanic z pohodlí domova. Stačí k tomu počítač a dobré připojení k internetu. Následující článek vám ukáže, jak na to, a kde si vybrat, co chceme sledovat. Zároveň se podíváme na službu YouTube – největší internetový server pro sdílení videosouborů.

celý článek

 


Objevujte historii své rodiny online

Objevování historie předků a sestavování rodokmenů je vzrušující záležitost. Dříve to byla doména odborníků – genealogů a nadšenců, kteří kvůli tomu museli strávit mnoho hodin v archivech na různých místech. Dnes to jde z pohodlí domova pomocí internetu. Ukážeme si několik rad, jak začít, když se chcete o svých předcích dozvědět něco více.

celý článek

 


Počítačové hry a zábava na internetu

Hraní počítačových her máte pravděpodobně spojeno s vašimi potomky, kteří sedí u počítače a zaujatě s kýmsi bojují na monitoru. Ale svět počítačových a online her je mnohem širší a na internetu lze najít mnohé hry, které zabaví napříč věkem a ještě mohou být dokonce zdraví prospěšné. Následující článek se vám pokusí zprostředkovat některé tipy pro užitečnou zábavu na internetu.

celý článek