Zmenšit velikost písma   Zvětšit velikost písma

K čemu je mi tablet? Vytisknout článek

K čemu je mi tablet?

V posledních letech se na trhu objevilo velké množství přístrojů kombinujících funkce chytrých telefonů a laptopů – tabletů. Proč si ale nepořídit jedno nebo druhé? Následující řádky se vám pokusí zodpovědět, zda má pro vás pořízení tabletu vůbec smysl.


Proč tablet a ne laptop?

Na rozdíl od laptopů má tablet velmi tichý chod a dlouhou výdrž baterie (klidně 10 hodin). Dotykový displej nabízí pohodlné a intuitivní ovládání. Pro tablety existuje obrovské množství aplikací. Pokud rádi upravujete a prohlížíte fotky, sledujete videa, a to vše někde na cestách, může být tablet vaším dobrým společníkem.
 
Stejně tak surfování na internetu je na tabletu velmi pohodlné. Oproti laptopu tablet můžete začít používat téměř okamžitě, aniž byste museli čekat, než přístroj naběhne.
 
Potřebujete-li ale na svém přístroji psát delší texty a upravovat dokumenty, asi byste brzy tablet odložili a vrátili se k laptopu – přeci jenom klasická klávesnice je v tomto směru nenahraditelná.
 
Tablety také nemají mechaniku pro přehrávání CD a DVD, což může být pro někoho problém.
Oba výše zmíněně nedostatky - psaní delších textů a chybějící mechaniku lze u některých tabletů vyřešit zakoupením samostatných komponentů – klávesnice a DVD mechaniky, které lze připojit k tabletu.


Proč tablet a ne chytrý telefon?

Tablety jsou svým způsobem podobné chytrým telefonům. Mají také dotykový displej, podobný operační systém a aplikace. Hlavním rozdílem mezi nimi ale je odlišná velikost a tím pádem nemožnost s tabletem pohodlně telefonovat.
Nejlevnější tablety seženete za cenu pod 2 tisíce Kč.
 
Tip: Do tabletu si můžete stáhnout aplikaci na čtení elektronických knih. Někomu ale nemusí vyhovovat svítící displej, který unavuje oči. Tento problém řeší elektronické čtečky knih, které používají elektronický inkoust, který nevyzařuje.
 
Tablet plnohodnotně nenahrazuje klasický počítač či laptop, ale ani chytrý telefon. Je to ideální přístroj pro ty, kteří zařízení chtějí používat na to, co se obecně označuje jako „konzumace obsahu“ (surfování na internetu, poslouchání hudby, prohlížení fotek či hraní jednoduchých her).
Tablet je ideálním společníkem na cestách a velmi dobře s ním zabavíte nejen sebe, ale i své potomky.