Zmenšit velikost písma   Zvětšit velikost písma

Služby online


Jak se bezpečně chovat na internetu?

Svět internetu nabízí nepřeberné množství informací a jejich využití. Ale tak jako v reálném světě, existuje i zde množství rizik. Je dobré o nich vědět a předcházet jim. V článku si ukážeme několik hlavních rizik a způsobů, jak jim při využívání internetu předcházet.

celý článek

 


Jak rychle a efektivně vyhledávat informace na internetu

Množství informací na internetu je dnes tak obrovské, že najít ty správné informace rychle a efektivně může být někdy problém. Následující článek jednoduše popíše, jak vyhledávání informací na internetu funguje a nabídne několik užitečných rad, jak s internetovými vyhledávači pracovat. 

celý článek

 


Jak zálohovat data online?

Skoro každý zažil situaci, kdy nutně potřeboval data ze svého počítače, ale neměl k nim přístup. Případně došlo ke ztrátě dat na počítači či úložném zařízení (flash disku či CD-ROMu). Zálohování online tak může být dobrým způsobem, jak mít ke svým datům přístup odkudkoli a zároveň snížit riziko jejich ztráty. Podívejme se, jaké máme možnosti zálohovat data online.

celý článek

 


Jak vytvořit vlastní webové stránky?

Chtěli byste mít vlastní webovou stránku? Není to zase tak složité, jak by se laikovi mohlo zdát. Ani k tomu nepotřebujete umět programovat a webovou stránku můžete vytvořit zcela zadarmo. V následujícím článku si ukážeme, jaké jsou možnosti tvorby www stránek, a kde si je případně založit.

celý článek

 


Online nakupování

Pořídit se zájezd k moři či koupit novou ledničku lze během pár minut z pohodlí domova. Stačí k tomu jediné – počítač s připojením k internetu. Rozvoj internetu tak přinesl revoluční změnu i v nakupování. Jak najít správný a důvěryhodný elektronický obchod (e-shop) a bezpečně platit přes internet?

celý článek

 


Služby online – internetové bankovnictví

Internetové bankovnictví umožňuje správu vašeho účtu z pohodlí domova prostřednictvím počítače nebo chytrého telefonu – smartphonu, aniž by bylo nutné chodit na pobočku. V článku se podíváme, jak internetové bankovnictví funguje a jak se vyvarovat bezpečnostních rizik. A aby toho nebylo málo, podíváme se i na další služby online, které umožňuje Česká pošta.

celý článek

 


Hledání zaměstnání online

Ekonomická situace v posledních letech nejen v České republice není dobrá a nezaměstnanost je u nás v novodobé historii nejvyšší. Přesto je možné práci najít, a to dokonce na internetu. Přečtěte si několik rad, jak na internetu najít vhodné zaměstnání

celý článek