Zmenšit velikost písma   Zvětšit velikost písma

Zážitkový den ŽIVOT ONLINE Vytisknout článek

Zážitkový den ŽIVOT ONLINE

Občanské sdružení M’am’aloca zve na zážitkový den s počítači a moderními technologiemi každého, komu je víc než 50 let a má zájem učit se nové věci. Akce se koná 13. 2. 2014 od 11 hodin (pro odbornou veřejnost od 9:30) v Praze na adrese Radlická 50, 250 metrů od stanice metra Anděl, výstup směr Na Knížecí. Seznámíme zde zájemce velmi lehkou formou např. s užitečností internetu, s programy na zpracování fotek, tablety, chytrými telefony atd. 


Ukážeme vám na konkrétních příkladech, že internet i moderní technologie vám mohou výrazně ulehčit i zpříjemnit život, že jsou především praktickou pomůckou a zdrojem zábavy a že „ostych“ při potýkání se s nimi je zbytečný. Ukážeme vám, jak se dají různé programy nebo „chytré přístroje“ jednoduše ovládat a používat, ochotně odpovíme na vaše otázky. Během „zážitkového dne“ nám při tom budou pomáhat zkušení pracovníci z různých organizací, které se věnují „aktivnímu stárnutí“ obecně a vzdělávání v oblasti informačních a komunikačních technologií konkrétně. Akce je bezplatná a zahrnuje menší občerstvení.

V případě zájmu se registrujte na tel. 723 345 766 nebo e-mailu: tereza.sichova@mamaloca.cz. Počet míst je omezen.

Zážitkový den bude ukázkou našich dlouhodobějších aktivit v této oblasti. Už od loňského podzimu pravidelně vzděláváme lidi starší 50 let ve dvou počítačových klubech v Kolíně a Českém Brodě. Také tam se snažíme informace předávat jednoduchou a zábavnou formou, se zaměřením na individuální potřeby klientů. Za hlavní smysl našeho snažení pak považujeme větší zapojení starších generací do společenského dění, které se stále více odehrává ve „virtuálním prostoru“. Počítačové kluby provozujeme pod značkou Život online. Na webových stránkách www.zivotonline.cz najdete užitečné informace a rady o práci s PC, programy, internetem atd. Vše v podobě stručných a výstižných manuálů. Např. o tom, jaký hardware si pořídit nebo jak se bezpečně chovat na internetu.

Pod značkou Život online budeme i do budoucna zakládat podobná počítačová centra po celé republice, v nejbližší době zejména v Praze a Středočeském kraji. 

Zážitkový den se uskuteční  v rámci projektu „Přenos znalostí v oblasti e-inkluze osob starších 50 let na trhu práce“ (reg. č. CZ.1.04/5.1.01/77.00190), který je financován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu České republiky.