Zmenšit velikost písma   Zvětšit velikost písma

Novinky z kolínského počítačového klubu Vytisknout článek

Novinky z kolínského počítačového klubu

I dnes 30.9. 2013 jsme se sešli v Kolíně na Kolárce, kde již čtvrtým týdnem probíhá netradiční výuka počítačových dovedností. V čem je netradiční? To se dozvíte v tomto článku.


I dnes 30.9. 2013 jsme se sešli v Kolíně na Kolárce, kde již čtvrtým týdnem probíhá netradiční výuka počítačových dovedností. V čem je netradiční? Třeba v tom, že se snažíme zaměřovat na individuální potřeby návštěvníků kurzu (klubu). Při kávě, dezertu, bez velkých složitostí v přátelském prostředí. Naším cílem je nejenom rozšířit znalosti o nových technologiích, ale i zpříjemnit dny účastníkům našich kurzů společným setkáváním se.
Dnes jsme procvičovali psaní ve wordu, posílání e-mailů a cit pro práci s myší trénovali hraním her a malováním. Už jsme se domluvili i na dalších tématech. Chceme si „uklidit“ v našich počítačích (práce se soubory), naučit se v excelu a upravovat fotky. Jistě se také zaměříme na využití internetu pro komunikaci s rodinou, zřízení internetového bankovnictví, popř. nákupy online. Též plánujeme hodiny o tabletech a chytrých telefonech!

Kurzy se konají každé pondělí vždy od 16:00 hodin ve vzdělávacím centru Kolárka, Na Pustině 1068 (pod OD TESCO) v Kolíně.

Kurz probíhá v rámci projektu „Přenos znalostí v oblasti e-inkluze osob starších 50 let na trhu práce“ (CZ.1.04/5.1.01/77.00190), zkráceně E-inkluze 50+, je financován z ESF prostřednictvím OP LZZ a ze státního rozpočtu ČR.