Zmenšit velikost písma   Zvětšit velikost písma

Komunikace


Co je to blogování? A jak si založit blog?

Čím dál oblíbenější prezentace článků, postřehů či zážitků na vlastní webové stránce a propojení se čtenáři nebo dalšími blogery – tomu se říká blogování. Pojďme se společně podívat, jak blogování vzniklo a jak a kde si založit případně založit vlastní blog. 

celý článek

 


Netiquette aneb Síťová etiketa

Spojením dvou anglických slov network (síť) a etiquette (etiketa) vzniklo něco, co se označuje jako síťová etiketa (netiquette). Jde o soubor pravidel a doporučení, kterými bychom se měli řídit při svých aktivitách na internetu. Například, když komentujete články či fotografie na nějakém serveru nebo na sociálních sítích. Podívejme se společně, jaká ta doporučení a pravidla jsou.

celý článek

 


Efektivní práce s e-mailovou schránkou

Jakmile si založíte vlastní e-mailový účet, brzy vám začne chodit množství zpráv, a často i těch, o které vůbec nestojíte. Je proto dobré si svou e-mailovou schránku začít organizovat, abyste se v ní dobře vyznali a mohli ji efektivně využívat (ukládat, mazat či archivovat e-maily). Podívejme se na několik jednoduchých úkonů, které práci s e-mailovou schránkou usnadňují.

celý článek

 


Co je to internet a jak se k němu připojit?

Internet změnil naše životy zcela zásadním způsobem. Z pohodlí domova můžeme být spojeni s celým světem, vyhledávat informace a komunikovat. Jak ale internet vznikl? A jak se k němu připojit? Pojďme se na to podívat.

celý článek

 


Jak si založit e-mailový účet?

E-mail neboli „electronic mail“ znamená česky elektronickou poštu. Ta umožňuje posílání a příjem zpráv komukoli na internetu. Následující článek vám ukáže, kde a jak si založit e-mailovou schránku a jak ji obsluhovat.

celý článek

 


Skype – snadné telefonování přes internet

Internet neslouží jen k vyhledávání informací a posílání e-mailů, lze jej využít i k (video) telefonování, a to dokonce zadarmo. Následující článek vám přiblíží, jak si stáhnout program, pomocí kterého si můžete telefonovat s vašimi přáteli nejen v České republice, ale po celém světě, kteří využívají stejné služby.

celý článek